Joga su Raimonda

 

Hatha joga

Klasikinėje jogos tradicijoje išsskiriama vos kelios jogos pozos. Tačiau kai hatha joga atkeliavo į Vakarus, atsirado poreikis ją pritaikyti vakariečio kūnui ir protui. Įtemptas ir nedarnus gyvenimo būdas, atitolimas nuo gamtos nulėmė vis labiau nerimstantį protą, sujaukė kūno geometriją ir darną. Būtent todėl vakariečių „joga“ didžiąja dalimi paremta fizinėmis jogos praktikomis.

Jogą gali praktikuoti visi. Jogos užsiėmimus lanko ir vaikai, ir suaugusieji, ir senjorai. Nuostabu matyti, kai žmonės po rytinės, o ypač vakarinės jogos praktikos, nuo pečių tarytum bulvių maišą nusimeta dienos naštą. Gera matyti, kaip jogos praktikos keičia žmonių gyvenimus.

 

Užsiėmimų metu praktikuosime ir susipažinsime su:

•Giluminiu kūno ir proto atpalaidavimu (shavasana) – subalansuoja kūną ir nuramina psichiką. Sakoma galima miegoti dvylika valandų, bet atsikelti labiau pavargusiam negu prieš miegą. Tačiau galima gulėti lyg numirėliui 15 minučių ir jaustis tarsi naujai gimusiam.

•Asanomis – tikra palaima nelanksčiam kūnui, silpniems išorimiams ir vidiniams raumenims, stuburui. Asanos paliečia visas organizmo sistemas ir funkcijas, padeda protui susitelkti

. •Taisyklingu kvėpavimu ir pranayama – kvėpavimas artimai susijęs su jausmais, mintimis, nuotaikomis, dėmesiu. Išlaisvinę kvėpavimą , sėkmingiau sutelkiame dėmesį, aštriau protaujame. Kvėpavimo pratimais galima pasisemti energijos.

•Sveika pilnaverte mityba – maistas gali žaloti ir gali gydyti. Kaip maistu ir jogos pratimais galima susitvarkyti virškinimą, gerinti nuotaiką ir gyventi energingai.

•Pozityvaus mąstymo ugdymu ir meditacija – koncentracijos gerinimui, emocinei pusiausvyrai, santaikai su savimi ir aplinkiniais, ramybei ir stabilumui.

 

Užsiėmimus ves Raimonda – jogos praktikė, instruktorė, sveikos mitybos propaguotoja, organizuojanti sveiko maisto gaminimo kursus.

„Sakoma į psichologiją eina žmonės patys turintys neatsakytų klausimų, tad su joga yra taip pat. Kartais jaučiame, kad mūsų kūnas vis mažiau paslankus, skauda tai nugarą, tai galvą, tai kojas arba gyvenimas slysta iš rankų – vieni nemalonumai seka po kitų ir atrodo, mes nieko dėl to negalime padaryti. Tačiau visada yra vieta, kur glime rasti ramybę, pusiausvyrą, supratimą. Ta vieta yra mumyse. To į jogą ir ateiname – susitikti ir padirbėti su nuostabius žmogumi – savimi“.

 

KADA:

pirmadieniais ir trečiadieniais 8:45 – 10:15 (kaina 35 € mėnesiui).

pirmadieniais ir trečiadieniais 19:30 – 21:00 (kaina 40 € mėnesiui).

Vienkartinis apsilankymas – 7 €.

Studentams/moksleiviams ryto/vakaro metu – 35 € mėnesiui.

 

KUR:

Rytų kultūros studija “WUDANG TAO“, P. Kalpoko g. 1 – 26  (http://wudang.lt/kontaktai/)

 

Būtina registracija: rzakalskyte@gmail.com arba telefonu 862236255.