Biblioteka

Daoizmas

Daoizmas (arba taoizmas) užima kinų kultūroje ir gyvenime ne mažiau svarbią vietą negu konfucionizmas. Konfucionizmas buvo daugiau siejamas su oficialiąja kinų gyvenimo puse, pirmiausia padėdamas išryškinti ir realizuoti savo „dangiškąją“ prigimtį ritualizuotuose žmonių ryšiuose ir įtvirtindamas žmonijos santykį su šventybe – Dangumi aukščiausio valstybės simbolio – imperatoriaus asmenybėje. Daoizmas užpildė neoficialiąją, intymiąją gyvenimo pusę, įvairiais būdais kompensuodamas dvasinio patyrimo stoką, nurodydamas kelius į asmeninį tiesioginį šventybės išgyvenimą arba jos atvėrimą sau. Daoizmas Kinijoje atliko ne tik egzistencialistinę religijos funkciją, padėjo spręsti bene svarbiausią gyvenimo ir mirties, amžinojo gyvenimo problemą. Jis atliko ir ekologinės etikos bei estetikos funkcijas, ugdė jautrumą bei pagarbą gamtai, laikomai aukščiausio būties absoliuto ir šventybės Dao buveine bei jo galios (de) raiška. (daugiau…)

Rytų kultūros studijos WUDANG TAO atidarymas – su ambasadorium, arbata ir kovos menais

Kauno Rytų kultūros mylėtojai nuo šiol turės jaukų klubą, savą erdvę prasmingoms praktikoms, užsiėmimams ir laisvalaikiui. Penktadienio vakare įvyko oficialus studijos WUDANG TAO atidarymas. Centro veikla oretuota į Tao filosofią per taichi, kungfu, qigong, meditacines praktikas ir kitas Rytų Azijos kultūras. Renginį pagerbė Kinijos ambasadorius Lietuvoje ponas Zengwen Liu.

(daugiau…)

Vudango Ruduo

Aut. RAMŪNAS BOGDANAS

Traukiniu iš Pekino pasiekti Kinijos vidurį trunka apie dvidešimt valandų. Stotis vadinasi Vudango kalnas (Wudangshan), tačiau aplink kalnų nesimato. Vien tipiškos visai Kinijai apmusijusios dviaukštės dėžutės, kurių pirmuose aukštuose kažkas gaminama, parduodama ar taisoma. 

(daugiau…)

Kauno lofte apsigyveno Rytų kovos menų dvasia

Aut. VERETA RUPEIKAITĖ

 

Prieš kelis dešimtmečius niekas nesapnavo, kad tarp tų sienų, kur dunksėjo mašinos, žmonės medituos. Buvusioje gamykloje įsikūrusios Rytų kultūros studijos interjeras ramina it balzamas.

(daugiau…)

Wudang kungfu

Wudang vidinis kungfu yra žmogaus ugdymo metodas, kurį sukūrė žymus taoistas dvasininkas ir alchemikas Zhang San Feng Wudang kalnuose. Kitaip šis menas dar vadinamas Tai chi sistema. Apskritai, kai žmonės kalba apie Tai Chi, jie turi gavoje Tai Chi Chuan arba Tai Chi formų praktiką. Tačiau Wudange, Tai Chi Chuan yra labiau laikomas Tai Chi sistemos dalimi. Tai Chi sistema yra sudaryta iš 3 dalių:

(daugiau…)